دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

اخبار

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ | 
مراسم جشن روز پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه روز دوشنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۶ با حضور رییس دانشگاه برگزار شد.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: مراسم جشن روز پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه روز دوشنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۶ با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه، معاونین و کارکنان برگزار گردید.
کتر مسعود ناصری پور افزود: اگر بخواهیم به توسعه پایدار و اقتصاد دانش بنیان دست یابیم، چاره ای جز حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم نداریم.
وی به شاخص های تولید مقالات و سهم کشور در رشد علم اشاره کرد و گفت: براساس اعلام پایگاه های اسنادی از جمله اسکوپوس ما در سال ۲۰۱۶ در شاخص تولید مقالات و سهم در رشد تولید علم در بین کشورهای اسلامی و منطقه مقام اول را بدست آوردیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد که ما در سال های اخیر رشد فزاینده ای در این زمینه داشته ایم و این موضوع نشان می دهد که ما در این حوزه از اهداف برنامه ۱۴۰۴ جلوتر هستیم .
دکتر ناصری پور بر لزوم تبدیل دانشگاه ها از نسل دوم به نسل سوم اشاره کرد و گفت: دانشگاه های ما باید به سمت دانشگاه کارآفرین و خلق ثروت که از ویژگی های دانشگاه نسل سوم است، حرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه خلق ثروت در دانشگاه را باید سرعت ببخشیم، گفت: باید فرایندی ایجاد شود تا فاصله بین ایده تا خلق ثروت کوتاه شده و موانع آنها از بین برود.
دکتر ناصری پور تاکید کرد که باید درب این دانشگاه بر روی محققان سایر دانشگاه گشوده شود تا تحقیقات بین رشته ای توسعه پیدا کند.
وی برلزوم توسعه همکاری های بین الملی تاکید کرد و گفت: یکی از ویژگی های نسل سوم بین المللی شدن و داشتن روابط و همکاری های علمی است که تحقق آن از اولویت های اصلی ما می باشد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران به ارتقای رتبه پژوهشی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: رتبه پژوهشی دانشگاه ایران در بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از رتبه هفتم به پنجم ارتقاء یافته است.
دکتر سید کاظم ملکوتی افزود: هرچند ما رتبه چهارم پژوهشی را هم در سابقه خود داریم اما هدفگذاری ما کسب رتبه های بالاتر است.
وی گفت: این کار حاصل تلاس و زحمات اعضای هیات علمی و کارشناسان این حوزه است و دستیابی به رتبه های پژوهشی بالاتر نیازمند مشارکت جدی همه است.
دکتر ملکوتی با اشاره به اینکه در شاخص تولید مقاله بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه دوم را کسب کردیم، گفت: از لحاظ داشتن نیروی پژوهشی رتبه اول را بدست آوریم و همچنین در حوزه اخلاق در پژوهش توانستیم رتبه اول را از آن خود کنیم.

دکتر ملکوتی به مشکلات جامعه از جمله آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: محققان باید به دنبال رفع اینگونه معضلات در جامعه باشد و چیزی را پژوهش کنند که گره ای از کار مردم باز کند و زمینه خدمات بهتر به آنان را فراهم کند.
وی ارتقا کیفیت زندگی ، کاهش درد و آلام مردم و همچنیم کاهش هزینه های درمانی را از جمله موضعات مهم در انجام تحقیقات اعلام کرد و گفت: تحقیق و پژوهش باید به سمت رفع نیازهای مردم باشد.
همچنین برترین های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در جشن روز پژوهش معرفی و از آنان تقدیر و تجلیل شد.
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 341 بار   |   دفعات چاپ: 78 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر